آرشیو اخبار و مقالات


هلدینگ سیمان غدیر میهمان جدید بورس

براساس برنامه ریزی انجام گرفته سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور پابه عرصه بورس می گذارد و پیش بینی شده عرضه سهام آن در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال شکل اجرایی به خود گیرد.

1399/08/10
ادامه مطلب

رشد 1.9 درصدی آلومینیوم در بورس فلزات لندن

روز جمعه 9 آبان ماه، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی قبل، یعنی پنج‌شنبه 8 آبان ماه، با افزایش 34.5 دلاری، به یک هزار و 820 دلار و 50 سنت رسید.

1399/08/10
ادامه مطلب

افزایش قیمت فولاد مشکلات عرضه نامناسب در بورس کالا

قیمت فولاد در ماه‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است به طوری که این افزایش قیمت به مشکلات عرضه نامناسب فولاد در بورس کالا دامن زده و موجب نارضایتی بسیاری از تولیدکنندگان در این بخش شده است.

1399/08/10
ادامه مطلب

ورود مجلس شورای اسلامی به حمایت از بازار فولاد

ورود مجلس شورای اسلامی به حمایت از بازار فولاد و ارائه یک پیشنهاد موجب شد تا زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارائه یک طرح و مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس در دسترس قرار گیرد. به رغم جذابیت این پیشنهاد اما در تبصره ۲ از ماده ۱ این پیش‌نویس به بحث اعمال سقف و کف قیمت‌ها اشاره شده که به وضوح پتانسیل نرخ‌گذاری دستوری را در بر دارد که این موضوع خاطرات ناخوشایندی را در ذهن متبادر می‌سازد

1399/08/10
ادامه مطلب

قائل به عرضه همه محصولات فولادی در بورس هستیم

وزیر صمت گفت: صادرکنندگانی که تعهدات ارزی دارند، می‌توانند مواد اولیه و یا کالاهای ضروری اولویت بندی شده توسط وزارت صمت را وارد کرده و بدین گونه رفع تعهد ارزی نمایند.

1399/08/09
ادامه مطلب

تعیین سقف قیمت برای فولاد مشکل آفرین و عامل ایجاد رانت است

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت معتقد گفت: تعیین سقف قیمت در معاملات بورس کالا مشکل آفرین است و زمانی مثلا کف قیمت را ۷۵ درصد و سقف را ۹۵ درصد قیمت فوب تعیین شود در بازار آزاد، کسی در این محدوده قیمت نمی دهد و در واقع همین ۹۵ درصد به کف قیمت تبدیل می‌شود و این رانت به جیب دلالان می رود.

1399/08/09
ادامه مطلب

صنعت فولاد در ایران و نقش فولاد در اقتصاد

صنعت فولاد نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی کشورها دارد، بطوری که می‏توان پیشرفت و توسعه در این صنعت را یکی از معیارها و شاخص‏های اصلی صنعتی شدن جوامع در نظر گرفت.

1399/08/09
ادامه مطلب

رکورد شکنی تولید آلومینیوم المهدی

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۲ هزار و ۴۵۱ تن شمش آلومینیوم در شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس تولید شده است.

1399/08/08
ادامه مطلب

امضای تفاهم نامه فروش ۹۰ هزار تن ریل ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تفاهم نامه فروش ۹۰ هزار تن ریل را امضا کردند که به عنوان افشای اطلاعات با اهمیت در کدال درج شد.

1399/08/08
ادامه مطلب

فولاد آلیاژِی اسفراین و تلاش برای واگذار نشدن به بخش خصوصی

معاون طرح و توسعه اداره کل صمت خراسان شمالی با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره فولاد اسفراین یکی از پروژه های اقتصادی مقاومتی در این استان محسوب می شود، گفت: تامین سرمایه در گردش یکی از نیازهای اساسی پروژه تکمیل زنجیره فولاد اسفراین است.

1399/08/07
ادامه مطلب