کاهش واردات فولاد با تولیدات فولاد سفید دشت

دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب در فولاد سفیددشت به منظور کاهش واردات بی رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت در دستور کار قرار دارد.
کاهش واردات فولاد با تولیدات فولاد سفید دشت
1399/10/23 15:08:18

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، از اجرای طرح ۸۰۰ هزارتنی فولاد سفیددشت به منظور کاهش واردات بی رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت خبر داد و گفت: ساخت واحد فولادسازی و ریخته گری با حدود ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم ترین و بزرگ ترین پروژه های جاری در شرکت است که با اجرایی شدن این پروژه سالانه به ۸۰۰ هزار تن ظرفیت تولید اسلب دست خواهیم یافت.

 

آقای ارباب زاده افزود: منطقه ای که فولاد سفیددشت در آن واقع شده استعداد مناسب برای توسعه و زمینه ایجاد پروژه های دیگری برای توسعه استان را دارد.

 

وی پیش بینی کرد که تا پایان فاز دو ظرفیت تولید در بخش احیای مستقیم به دو میلیون تن، ذوب و ریخته گری به دو میلیون تن، ورق به دو میلیون تن و انواع ورق پوشش دار به ۲/ ۱ میلیون تن برسد.

 

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت گفت: هم اکنون یکی از دغدغه های اصلی مجموعه فولاد سفیددشت، مدیریت بهینه ضایعات تولید با در نظر گرفتن الزامات زیست محیطی است که راه اندازی واحد بریکت سازی (تبدیل نرمه و غبار حاصل از فرآیند تولید آهن اسفنجی به بریکت سرد قابل استفاده در کوره ذوب) علاوه بر تحقق این مهم، گامی اساسی در راستای ارزش آفرینی و افزایش بهره وری تولید خواهد بود.

 

اراباب زاده اضافه کرد: مهم ترین و بزرگ ترین پروژه در دست اجرای شرکت فولاد سفیددشت، پروژه ساخت واحد فولادسازی و ریخته گری است، از همین رو راه اندازی و تکمیل این طرح مهم ترین اولویت و برنامه شرکت در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

 

او افزود: همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در اسرع وقت نسبت به اجرای فرآیند جذب نیروی انسانی مورد نیاز شرکت اقدام کنیم و از دیگر اهداف پیش روی فولاد سفیددشت، قطع کامل وابستگی به آب های سطحی و زیرزمینی برای تامین آب صنعتی مورد نیاز است که تکمیل پروژه های مرتبط با این موضوع از جمله طرح انتقال و تصفیه فاضلاب شهر بروجن در اولویت واحد های تکنولوژی توسعه و عملیات شرکت است.

 

فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری از جمله شرکت های زیرمجموعه فولاد مبارکه تولیدکننده آهن اسفنجی در کشور و یکی از طرح های هفتگانه فولاد استانی است که در ۳۵ کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد و عملیات اجرایی آن در تیرماه ۸۶ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار آغاز شد.

منبع:دنیای معدن