بازم تابستان بازم تولیدی فولاد و سیمان و بازم معضل قطعی برق

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: درصورتی که اکنون برنامه‌های لازم برای تامین برق موردنیاز واحدهای تولیدی اجرایی نشود، قطعی برق واحدهای صنعتی موجب نابسامانی بازار سیمان و فولاد خواهد شد.
بازم تابستان بازم تولیدی فولاد و سیمان و بازم معضل قطعی برق
1402/01/28 11:41:07

سیدجواد حسینی کیا باتاکید بر ضرورت توجه به موضوع تامین برق واحدهای تولیدی و صنعتی در آستانه فصل گرم، گفت: باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به نام «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری کردند، دولت باید برای رونق و رشد تولید از خود شروع کرده و با اقدامات اساسی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب بستر تحقق این مهم را فراهم کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تحقق رشد تولید، وزارت نیرو باید از قطع برق واحدهای تولیدی صرفه نظر کرده و کسری خود را با ساخت نیروگاه جبران کند.

 

وی افزود: رئیس جمهور در جلسه مشترک مجلس و دولت اعلام کرد که حدود ۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات برق تا پیش از تابستان وارد مدار سراسری می‌شود تا بخشی از ناترازی موجود در این زمینه برطرف شود.

 

سیدجواد حسینی کیا ادامه داد: در صورتی که اکنون برنامه‌های لازم برای تامین برق موردنیاز واحدهای تولیدی در فصل گرما پیش بینی و اجرایی نشود، قطعی برق واحدهای صنعتی موجب نابسامانی بازار سیمان و فولاد خواهد شد.

منبع:خبرگزاری بازار