آرشیو اخبار و مقالات


فولاد هرمزگان در تولید بریکت گرم رکورد شکنی کرد

تولید بریکت گرم در نخستین ماه سال ۱۴۰۲ در کارخانه صبا فولاد هرمزگان رکورد جدیدی برجای گذاشت.

1402/02/04
ادامه مطلب

رشد 34 درصدی استخراج بوکسیت و آرژیلیت در معدن خاورمیانه

استخراج بوکسیت و آرژیلیت از معدن شهید نیلچیان شهرکرد بعنوان شاخص ترین ذخیره خاک نسوزخاورمیانه ۳۴ درصد رشد یافته است.

1402/01/29
ادامه مطلب

بازم تابستان بازم تولیدی فولاد و سیمان و بازم معضل قطعی برق

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: درصورتی که اکنون برنامه‌های لازم برای تامین برق موردنیاز واحدهای تولیدی اجرایی نشود، قطعی برق واحدهای صنعتی موجب نابسامانی بازار سیمان و فولاد خواهد شد.

1402/01/28
ادامه مطلب

سرمایه گذاری کلان فولاد مبارکه برای تکمیل 130پروژه

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در جریان بازدید از روند اجرای طرح‌های توسعه فولاد مبارکه گفت: اکنون 130 پروژه جاری در شرکت وجود دارد که فولاد مبارکه برای تکمیل آن‌ها اهتمام ویژه‌ای دارد. برای اجرای این پروژه‌ها که در تکمیل و به بهره‌برداری رساندن آن‌ها اهتمام خاص داریم، بالغ‌بر 480 میلیون یورو و شش هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

1402/01/28
ادامه مطلب

منفی و مثبت های سال دانش بنیان ها

معاون پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به القای نگرانی از بیکار شدن ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر از نیروی انسانی در شرکت‌های خودروسازی در صورت ایجاد تغییر و نوآوری در این صنعت، گفت: این در حالی است که کشور آلمان به عنوان رتبه اول تولید فولاد جهان، از این صنعت خارج شد و افراد شاغل در این صنعت را به صنعت جایگزین یعنی تولید کیت هدایت کرد که ارزش افزوده بالاتری را برای این کشور به همراه داشته است.

1402/01/21
ادامه مطلب

باز هم سیاست غلط دولت در صنعت فولاد و ضرر خریداران خرد فولاد

در حالی که تنها چند هفته از عمر دستورالعمل تعیین قیمت پایه محصولات فولادی می‌گذرد، دولت سیزدهم در دستورالعملی جدید اعلام کرد، سیاست مذکور از درجه اعتبار ساقط بوده و قیمت بر اساس روشی جدید که جزئیات آن بر هیچکس مشخص نیست تعیین خواهد شد.

1402/01/21
ادامه مطلب

فولاد میانی کشور یک درصد کاهش داشت

طبق آمار انجمن آماری تولیدکنندگان فولاد ایران، صادرات فولاد میانی یک درصد کاهش یافته است.

1402/01/20
ادامه مطلب

شکستن رکورد آهن اسفنجی در فولاد شادگان

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: با تلاش کارکنان شرکت صنعت فولاد شادگان، رکورد سالانه آهن اسفنجی در سال ۱۴۰۱ با تولید ۸۰۷ هزار و ۲۳۵ تن شکسته شد.

1402/01/20
ادامه مطلب

نقش فولاد ایران در مصرف فولاد جهان

فولاد یکی از پرمصرف ترین مواد در جهان است و کارخانه های فولاد ایران نقش بسزایی در تامین تقاضای این محصول ضروری دارند. اهمیت اقتصادی این کارخانه ها را نمی توان نادیده گرفت، زیرا آنها نه تنها منابع اصلی اشتغال هستند، بلکه سهم قابل توجهی در تجارت و بازارهای جهانی دارند.

1402/01/15
ادامه مطلب

فولاد اکسین در سالی که گذشت

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در اولین نشست خود با معاونان و مدیران فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۴۰۲ گفت: نیروهای جوان، پرتلاش و متخصص فولاد اکسین توانستند در سال‌های گذشته افتخارات زیادی را برای کشور و استان رقم بزنند و امیدوارم در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان سال «مهار تورم و رشد تولید» نام‌گذاری شد، با تلاش مضاعف یکایک کارکنان شرکت در مواردی مانند آماده به‌کاری تجهیزات، رشد تولید، تنوع در سبد محصولات جدید، صادرات و ... دستاوردهای تازه‌ای برای این شرکت محقق شود.

1402/01/15
ادامه مطلب