آرشیو اخبار و مقالات


تولیدات نسوز با مقاوت بالا یک شرکت دانش بنیان برای صنایع فولاد سازی و پتروشیمی

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از ذرات نانومتری مواد نسوز متحمل به دمای بیش از ۱۴۰۰ درجه سانتی‌گراد را برای صنایع فولاد سازی و پتروشیمی تولید کردند.

1400/05/04
ادامه مطلب

افتتاح پروژه استراتژیک انتقال نفت خام توسط فولاد مبارکه

با تولید 400 هزار تن تختال API برای انتقال 1000 کیلومتری نفت کشور، پروژه مهم و استراتژیک انتقال نفت خام گوره به جاسک که به گفته رئیس‌جمهور مه‌مترین طرح از نظر امنیت ملی، اقتصاد و انرژی کشور است به صورت رسمی افتتاح گردید.

1400/05/02
ادامه مطلب

صادرات 3 میلیون تن فولاد شرکت های بزرگ فولادی

در فصلی که گذشت شرکت‌های بزرگ کشور بیش از ۲ میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶ تن فولاد صادر کردند که ناظر بر رشد ۱۲۸ درصدی عملکرد آنها در هم‌سنجی با پارسال است.

1400/04/26
ادامه مطلب

مدیریت بازار سیمان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به صدور ۱۷ فقره پروانه اکتشاف معدن در سه ماهه نخست سال1400، از رشد ۳۱ درصدی در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

1400/04/22
ادامه مطلب

رابطه تولید و برق

کمبود برق باعث شده است که کارخانه‌های تولید فولاد نتوانند به صورت تمام وقت کار کنند، زیرا این کارخانه‌ها، بیشترین مصرف برق را دارند

1400/04/21
ادامه مطلب

بهرام سبحانی در نامه ای به علیرضا رزم حسینی : بازنگری در محدودیت ابلاغی فعالیت کارخانجات فولاد

رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای به «علیرضا رزم‌حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار بازنگری در محدودیت ابلاغی فعالیت کارخانجات زنجیره فولاد شد.

1400/04/20
ادامه مطلب

تعامل سنگ آهن و فولاد در تالار بورس

معاون خرید ذوب آهن اصفهان گفت: دلالی و واسطه گری در کل زنجیره فولاد باید حذف شود، راهکاری باید برای تامین پایدار مواد اولیه پیش بینی شود و کشف قیمت در بورس کالا باید براساس عرضه کالا در بورس باشد.

1400/04/15
ادامه مطلب

کسب رتبه دوم تولید فولاد برای آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در دو سال آینده استان به قطب دوم تولید فولاد در کشور تبدیل می شود.

1400/04/14
ادامه مطلب

انواع پروفیل و کاربردهای آن

پروفیل از نظر واژگان، به معنای ثابت بودن یک مقطع در طولی معین است که در اصطلاح ساختمان‌سازی و ماشین‌سازی برای قطعات فولادی به ‌کار می‌رود که به اشکال گوناگون ساخته می‌شود. پروفیل مصارف گوناگونی در صنعت، ساختمان سازی و راهسازی دارد، اما بیشترین کاربرد آن در ساخت در و پنجره‌های آهنی است. پروفیل دارای دو نوع باز و بسته است؛ پروفیل های باز شامل تیرآهن، تسمه، نبشی، ناودانی، میلگرد و پروفیل های بسته شامل قوطی و لوله است.

1400/04/13
ادامه مطلب

هدف گذاری برای جبران کمبود مواد اولیه فولاد سازان

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از سال گذشته بنای فعالیت خود را برافزایش تولید گذاشت و علاوه بر آن توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را اولویت برنامه‌های خود اعلام کرد. این هدف‌گذاری برای جبران کمبود مواد اولیه موردنیاز فولادسازان کشور و ایجاد اشتغال بیشتر در این حوزه تعیین شد. در همین راستا این شرکت اقداماتی را صورت داده که طی گفت‌وگویی با حسین شاهمرادی معاون بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تشریح شده است.

1400/04/09
ادامه مطلب