آرشیو اخبار و مقالات


وضعیت زنجیره فولاد در سال جدید از نگاه سیف الله امیری

سیف الله امیری در خصوص وضعیت زنجیره فولاد در سال جاری گفت: با تهمیداتی که اندیشیده شده و با توجه به مازاد تولید در اغلب نقاط زنجیره فولاد امیدواریم در سال جاری بدون مشکل از این شرایط عبور کنیم.

1400/01/17
ادامه مطلب

ایران رتبه یازدهم بخش تولید فولاد دنیا را به خود اختصاص داده است

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: روزی واردکننده فولاد بودیم اما امروز تولیدکننده و صادرکننده فولاد هستیم و ایران در بین کشورهای صاحب نام فولاد دنیا، رتبه یازدهم را در بخش تولید به خود اختصاص داده است.

1400/01/16
ادامه مطلب

ثبت سه رکورد جدیدفولاد امیر کبیر کاشان در سالی که گذشت

مدیر بهره برداری شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از ثبت سه رکورد جدید در این شرکت در اواخر سال 99 خبر داد.

1400/01/16
ادامه مطلب

یک محقق در دانشگاه یزد با هدف بومی‌سازی موفق به ساخت ملات آلومینایی شد

محقق دانشگاه یزد با هدف بومی‌سازی محصولات وارداتی موفق به ساخت ملات آلومینایی و استفاده از اتصال نانو در انواع جرم‌های ریختنی شد.

1400/01/15
ادامه مطلب

دبیر انجمن سیمان: سال جدید و صنعت سیمان بدون دلالان

دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه همه صنوف از جمله مصالح فروش و بتن فروش باید شناسنامه دار شوند، گفت: تفاهم نامه ای با وزارت صمت امضا خواهیم کرد که به حذف دلالان کمک بسیاری می کند.

1400/01/14
ادامه مطلب

فولاد مبارکه و چشم اندازی فراتر از تولید و صادرات

پیشگیری از بروز حوادث در فرآیند تولید و ارتقای سلامت کارکنان و تجهیزات یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال‌های اخیر بوده، از این‌رو واحد فولاد مبارکه اصفهان نه‌تنها ضریب تکرار و شدت حوادث را کاهش داده بلکه با اخذ گواهینامۀ استقرار راهنمای کار ایمن در دوران کرونا، محیط ایمنی را در سازمان ایجاد کرده است.

1400/01/14
ادامه مطلب

ساخت ملات آلومینایی محصول مهم کارخانجات فولاد توسط پژوهشگران دانشگاه یزد

پژوهشگران دانشگاه یزد باهدف بومی سازی محصولات وارداتی، موفق به ساخت ملات آلومینایی آماده مصرف برای دریچه های کشویی پاتیل فولاد و استفاده از اتصال نانو در انواع جرم های ریختنی شدند.

1399/12/25
ادامه مطلب

نظارت وزارت صمت بر دلالی بازار سیمان

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه امروز قیمت سیمان دست دلال‌ها افتاده و وزارت صمت باید نظارت بسیار بیشتری بر بازار مصالح ساختمانی داشته باشد.

1399/12/24
ادامه مطلب

معضلات سیمان

مدت هاست که مردم در گوشه گوشه ی کشور برای تهیه سیمان و سایر مصالح ساختمانی چون شن و ماسه با مشکل روبرو شده اند و همچنین کمبودها و گرانی این اقلام ساخت وسازها را دچار مسائلی کرده که جنجال بین دولت، مجلس، انجمن ها، تولیدکننده ها، کارخانه ها و فعالان بخش خصوصی مردم و مصرف کنندگان را به ستوه رسانده است.

1399/12/23
ادامه مطلب

بازار فولاد در مسیر بهبودی

هفته گذشته بازار سنگ‌آهن نوساناتی داشت و افت نقدینگی موجب شد نرخ در بازار واردات سنگ‌آهن چین برای خلوص ۶۲ درصد آخر هفته کمتر از ۴ دلار افت روزانه داشته باشد و به حدود ۱۷۵ دلار هر تن خشک سی‌اف‌آر برسد.

1399/12/20
ادامه مطلب