آرشیو اخبار و مقالات


گاز شاهرگ حیاتی تولید فولاد

رئیس انجمن صنایع فولاد: با توجه به اینکه جایگزینی برای گاز در صنایع فولاد نداریم، قطع گاز مصرفی آن‌ها به معنای توقف تولید است.

1400/09/03
ادامه مطلب

ملات نسوز و ویژگی های آن

ملات نسوز ملاتی است که به عنوان اتصال دهنده برای چيدن آجرهای نسوز در كوره های مختلف صنعتی‌ مورد استفاده قرار می گیرد.. به عبارتی این ملات ها در چیدمان آجرها، ایجاد لایه خنثی بین هر نوع آجر، پیشگیری از هجوم خوردندگی و سرباره و... کاربرد دارد. ملات های نسوز به دو دسته ملات های سفت شونده در حرارت (گرما خودگیر) و ملات های سفت شونده در هوا (هوا خودگیر) تقسیم می شوند.

1400/07/12
ادامه مطلب

فولاد مبارکه و کمک به زیرساخت‌ها

معاون وزیر صمت گفت: تحقق توسعه در کنار تأمین مواد اولیه، کمک به زیرساخت‌ها و استفاده از توانمندی کارکنان باید سرلوحه کار مدیران فولاد مبارکه قرار گیرد تا در برهه زمانی کوتاه، موانع موجود حل و فصل شوند.

1400/07/11
ادامه مطلب

دستگاه تست فرسایش قطعات نسوز و ساخت آن در دانشگاه آزاد واحد دورود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود از طراحی ساخت دستگاه تست فرسایش قطعات نسوز(Erusion loss tester) در این واحد دانشگاهی خبر داد.

1400/07/06
ادامه مطلب

افزایش صادرات محصولات فولادی در برابر کاهش تولید

بررسی ها نشان می دهد که با وجود کاهش تولید فولاد ناشی از قطعی برق صنایع، صادرات محصولات فولادی طی ۵ ماه نخست امسال افزایش چشم گیری داشته است.

1400/06/30
ادامه مطلب

هر آنچه باید در مورد دولومیت بدانید

سنگ معدنی دولومیت که به نام «دولوستون» نیز معروف است، از جمله کانی های رسوبی به شمار می رود که در دسته کانی های کربنی قرار می گیرد. این سنگ معدنی در تمامی مناطق رسوبی دنیا یافت می شود. در ایران یکی از استان‌هایی مهم دولومیت، استان همدان است. یکی از مهمترین کاربردهای دولومیت، استحصال منیزیم از آن است. البته کاربردهای فراوانی دیگری این کانی باارزش در صنایع مختلف دارد.

1400/06/29
ادامه مطلب

سه طرح عظیم توسعه ای با حضور مدیرعامل مجتمع فولاد خوزستان

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: با اولویت تامین شرکت‌های نوردی داخلی، افزایش ۶۰ درصدی صادرات را نسبت به دو سال گذشته داشته ایم.

1400/06/28
ادامه مطلب

اکسید منیزیم چیست؟

اکسید منیزیم یا منیزیا با نماد شیمیایی MgO است. این ترکیب به صورت پودری سفید رنگ قابل سنتز است و تمایل بسیاری به جذب رطوبت محیط خود دارد. این ترکیب شیمیایی معدنی مانند سایر مشتقات فلز منیزیم همچون هیدروکسید منیزیم، کاربردهای بسیاری دارد. کاربرد اکسید منیزیم در حوزه هایی همچون پزشکی، صنایع غذایی، کشاورزی، تصفیه فاضلاب و آب های صنعتی و تهیه نسوزهای صنعتی است.

1400/06/24
ادامه مطلب

طرح های فولاد خوزستان در راستای تکمیل زنجیره فولاد

معاون برنامه‌ریزی و پروژه‌های شرکت فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان سه طرح بزرگ اسلب عریض، اکسیژن 4 و نیروگاه 520 مگاواتی را برای پایداری تولید و تکمیل چرخه زنجیره خود عملیاتی کرده است.

1400/06/24
ادامه مطلب

آثار ناشی از حذف قیمت‌گذاری دستوری در بازار سیمان و فولاد

گروهی از فعالان بازار سرمایه در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور کشور، ضمن تاکید بر اینکه آثار ناشی از حذف قیمت‌گذاری دستوری، بیش از رفع تحریم‌هاست، نسبت به عواقب بازگشت قیمت‌گذاری دستوری کالاهایی همچون فولاد و سیمان هشدار دادند.

1400/06/23
ادامه مطلب