آرشیو اخبار و مقالات


همکاری نسوز توکا و فولاد مبارکه

شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا هم‌زمان با راه‌اندازی فولادمباکه از سال ۱۳۷۰ در جهت رفع بخشی از نیاز این شرکت شروع به فعالیت کرده است.

1403/04/18
ادامه مطلب

تاثیر محدودیت برق بر قیمت فولاد و سیمان

طبق اعلام وزات صنعت به وزیر نیرو، محدودیت برق شرکت های فولادی و سیمانی، تشدید و منجر به کاهش تولید و گرانی قیمت‌ها خواهد شد.

1403/03/26
ادامه مطلب

اهمیت حمل و نقل ریلی در صنعت فولاد و مس

به گفته رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، ایران در صورتی می‌تواند مسیر ترانزیت کالا از همسایگان شمالی باشد که زیرساخت‌های حمل و نقل خود را به ویژه در حمل ریلی تقویت کند.

1403/03/22
ادامه مطلب

رابطه ارز و سقوط صادرات فولاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد با اعلام کاهش ۷۶درصدی صادرات فولاد ایران در فروردین ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، الزام فولادسازان به عرضه ۱۰۰درصدی ارز صادراتی در سامانه نیما را مهمترین عامل این سقوط دانست.

1403/03/21
ادامه مطلب

رابطه قطعی برق و صادرات فولاد

عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: صنعت فولاد امروزه ۱۵ میلیون تن صادرات دارد اما قطعی برق به این صنعت صدمه می‌زند.

1403/03/13
ادامه مطلب

ارز حاصل از فولاد بین نرخ نیمایی و بازار آزاد

رییس انجمن تولید کنندگان فولاد از پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی برای تعیین قیمتی مابین نرخ نیما و بازار آزاد برای ارز حاصل از صادرات محصولات فولادی خبرداد.

1403/03/13
ادامه مطلب

زنجیره فولاد در کردستان

بیجار_وزیر کشور گفت: زنجیره فولاد کردستان با ۶۵ همت سرمایه‌گذاری تعریف شده و آورده خوبی را برای کردستان به دنبال خواهد داشت.

1403/03/12
ادامه مطلب

تولیدات فولاد اکسین مانع خروج ارز

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: شرکت فولاد اکسین با تولید محصولات خاص و با استانداردهای جهانی کشور را از واردات این محصولات و خروج میلیون‌ها دلار ارز بی‌نیاز کرده است.

1403/02/25
ادامه مطلب

فولاد ایران در اولین فصل سال2024رشد 16 درصدی داشت

طبق آمار انجمن جهانی فولاد، در فصل نخست سال ۲۰۲۴ تولید فولاد جهان نسبت به مدت مشابه پارسال ۰.۵ درصد افزایش یافته اما تولید فولاد در ایران ۱۶.۳ درصد رشد کرده است.

1403/02/16
ادامه مطلب

تولیدکنندگان فولادی از حمایت کامل وزارت صمت در عرضه محصولات برخوردار هستند

عباس علی‌آبادی وزیر صمت در بازدید از غرفه فولاد خوزستان که در سومین روز نمایشگاه توانمند‌ی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۴) رخ داد، حمایت از تولیدکنندگان را اولویت وزارت صمت دانست و افزود: تولیدکنندگان فولادی از حمایت کامل وزارت صمت در عرضه محصولات برخوردار هستند. انتظار داریم شرکت‌ها با تولید محصولات با کیفیت جهانی، علاوه بر تامین داخل، صادرات را دنبال کنند. ارزآوری صنعت فولاد در سال‌های اخیر به خوبی در جبران درآمدهای نفتی موثر بوده است.

1403/02/11
ادامه مطلب